Ogłoszenie

Rozruszajmy to forum xD

  • Index
  •  » Moda
  •  » moda, a etyka? bycie eko.

#1 2012-07-30 00:11:21

len

Gość

moda, a etyka? bycie eko.

przeszkadzają Wam produkty pochodzenia zwierzęcego? wszelkie skórzane torby, buty, wstawki? czy raczej nie zwracacie na to uwagi, albo wręcz przeciwnie, mają główne miejsce u Was w szafie?

jakie jest Wasze podejście do futer naturalnych?



przyznam szczerze, że wcześniej się nad tym tak głęboko nie zastanawiałam przy wyborze butów, a nawet byłam zmuszona z racji pracy ubierać obuwie skórzane, jednak od jakiegoś czasu stwierdziłam, że nie będę tego robić, mierzi mnie jakoś ta myśl i preferuję eko skórę.

natomiast w kwestii futra, powiem tylko tyle, że jest to nieludzkie i produkcja takowej "odzieży" powinna być wg. mnie zabroniona.

 

#2 2012-07-30 11:54:46

 Psychotrop

Inżynier kombinatoryki.

12593713
Skąd: się wzięła policja ?
Zarejestrowany: 2012-07-02
Posty: 1175
Punktów :   
Data urodzenia: 17 lipiec
Data imienin: 29 wrzesień

Re: moda, a etyka? bycie eko.

Pewien sort zwierząt jest hodowany tylko w celu późniejszej konsumpcji.

Każda część niemal jest wykorzystywana - skóra cielęca np.

I mamy portfele, paski, obicia tapicerskie, buty...

Tak było od tysięcy lat, jak nasi przodkowie chodzili w skórach i futrach upolowanych zwierząt.

Naturalne futra ulegają łatwiejszemu rozkładowi niż syntetyki.

Z kolei zabijanie zwierząt tylko do celów produkcji futer czy skór nie podoba mi się.


http://imageshack.us/a/img845/6092/imperium2.jpg

Offline

 

#3 2012-07-30 16:34:05

len

Gość

Re: moda, a etyka? bycie eko.

Pewien sort zwierząt jest hodowany tylko w celu późniejszej konsumpcji. - "pewien sort" zwierząt cierpi tak samo jak cierpiałyby pozostałe,
Naturalne futra ulegają łatwiejszemu rozkładowi niż syntetyki. - dla mnie to jest zerowy argument nikt nie zwraca uwagi na ciągłe budowanie autostrad (itp), ani nawet na odpowiednią segregację śmieci, czy to jakich reklamówek używamy podczas zakupów, a tu nagle zaczynamy się martwić co się dłużej rozkłada, okrutna jest ta hipokryzja tak jak Ty Psycho, również nie popieram produkcji futer.

 
  • Index
  •  » Moda
  •  » moda, a etyka? bycie eko.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.funmt2.pun.pl www.leparkoursdz.pun.pl www.j23.pun.pl www.wychfiz1.pun.pl www.16jdshpiorun.pun.pl